Aktiviteler

Fitness

Fitness kelime anlamında ki gibi “fit, uygunluk” anlamına gelmektedir. Fitness insan bedeninin genel sağlık düzeyini daha iyi hale getirmek için yapılan aletli ve ya aletsiz egzersizlerin tümüne denir. Fitness temel olarak bedenin daha iyi çalışmasını ve bu sayede tüm mekanizmanın sağlıklı, fit ve dirençli olmasına dayanır.

Fitness egzersizleri aletsiz olarak yapıldığı gibi aletli olarakta yapılabilir. Ekipmanla yapılan fitness biraz daha riskli olduğundan profesyonel birinden detaylı bilgi almak hem sağlımız için hem de daha iyi spor yapmamız için çok önemlidir. Genel olarak bilinen ve kordiovasküler’e yönelik olan fitness ekipmanları koşu bandı, bisiklet, eliptik bisiklet, kürek, stepper ve direnç aletleridir.

Fitness ekipmanları uygulanan program sayesinde vücut direncinin artmasına, kas gruplarının hepsinin ya da sadece bir bölgeye ait olanların çalıştırılmasına yaramaktadır. Ayrıca fitness ekipmanları bedenimizle yapamadığımız bazı fitness egzersizlerini yapmamıza yardımcı olur.

Fitness’ın yararları arasında sayabileceğimiz yüzlerce madde vardır bunların başta gelenleri;

  • Kandaki basınç oranını düzenlemesi,
  • Kolesterolü dengede tutması,.
  • Vücudun esnekliğini arttırması,
  • Kalbin daha güçlü olması,
  • Endorfin salgılanmasını arttırması gibi.

Ayrıca düzenli olarak yapılan fitness bedenin daha esnek bir hale gelmesini sağlayarak herhangi bir sakatlık riskini en önemlisi kalp krizi riskini oldukça azaltır.

Pilates

Pilates matwork omurganın doğal duruş pozisyonunu koruyarak mat üzerinde sırt üstü, yüz üstü ve yan yatışlara, küçük-büyük toplar ve elastik bantlar kullanılarak da yapılabilen,kasların ince ve kuvvetli olacağını sağlayacağı gibi doğru bir postüre sahip olmayı sağlayan bir derstir. Daha çok bel ve boyun fıtığı olan kişilerin tercih ettiği bir eğzersiz türüdür. Bu egzersiz ile kişi kendini hem zihinsel hem fiziksel olarak yenilenmiş hisseder.Pilates matwork ile kişi kassal dayanıklılığını ve fiziksel uygunluk düzeyini arttırır.

OneGym & training spor ve fitness merkezimizde bu özel dersin ayrıcalığını sizde keşfedin.

Zumba

Zumba, Latin ve dünya müziklerinin eşliğinde 45 dakika süre ile yapılan dinamik, heyecan verici, etkili ve neşeli bir dans ve fitness dersidir.
 
Zumba, her yaştan kişinin katılabileceği bir programdır.
 
Müzikle sporun birleştiği bu programın amacı vücudu sıkılaştırmak, eğlenceyi sağlamak, esneklik kazanmak ve kondisyonu artırmaktır. Yağ yakımını inanılmaz destekleyen bu egzersiz ile her derste ortalama 600-1100 kalori harcanır.
 
Terleme ile vücuttan toksinlerin ve fazla suyun atılmasını sağlar. Özellikle bel, basen, karın ve kalça bölgesindeki yağların eritilmeye  yardımcı olur. Düzenli olarak haftada 2-3 kez yapılan zumba ile fazla kilolardan kurtulmak mümkün olup ve form da kalarak fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.
 
Crunch Abs
 
Bel ve karın yağlarından olabildiğince hızlı kurtulmanızı sağlayan CRUNCH  abs, sağlıklı bir beslenme programı ve kardiovasküler çalışma ile birlikte uygulandığında yaklaşık 4 haftadan sonra gözle görülür sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. Uzmanların  haftanın 2 günü önerdiği ders yaklaşık 45 dakika sürüyor. Kadınlarda, özellikle hamilelik sonrası ve yaşlanma ile birlikte vücutta beliren bölgesel sarkmaların toparlanmasında ideal olan CRUNCH abs erkeklerin de bel ve karın bölgesi yağlarından kurtulmak için tercih ettiği egzersizler arasında yer alıyor.
 
OneGym & training spor ve fitness merkezinde CRUNCH  dersi haftanın 5 günü çeşitli saat aralıklarında yapılmaktadır.
TOP